Rozbor textů - Sopor Aeternus 6

4. ledna 2014 v 20:14 | Clamor |  Sopor Aeternus
Dnešní rozbor patří mé oblíbené písni z alba Les fleurs du mal - Bittersweet.

Často, když si ji pouštím, mám pocit, že žiju uvnitř té písně a že se přehrává pořád dokola a bude se přehrávat dokud neumřu.

Bitter - tedy větší část té písně, pojednává o tom, jak dáváme novým lidem v našem životě pořád novou šanci. Vždy doufáme, že zrovna tenhle/tahle bude ta pravý/á a že jen na něj/ni se můžeme spolehnout, sdílet s ním/ní svá přání i obavy, ale pak přijde ta část: I´ve opened up my heart so many times, but now it´s closed. Tedy rezignace po pádu, kdy si říkáme, proč bychom to měli pořád dokola zkoušet? Bude jednodušší být sám/sama.

Hrozně moc se mi líbí věta: How rich in contrast love can be...Kontrastů je plno a ne všechny se k sobě můžou hodit...

A pak se to začíná přetáčet v druhou část slova, tedy Sweet:
Máme se tomu smát nebo zase brečet nad celým tím selháním...Nein, das ist nicht das Ende der Welt ( Ne, není to konec světa) Und das Spiel geht weiter....(A hra jde dál)...Noch viele schönste Wiedersehen...
Ano, bude ještě mnoho různých shledání...Tedy, přece jen to ještě někdy zkusím...Ovšem teď si přeji být na chvíli sám/a....a přichází poslední sloka. A teď, když se otáčíš k odchodu, snažíš se vynutit úsměv - jakoby náhradu - než se zhroutíš a rozpláčeš.
Takže jsme z toho nakonec my vylezli jako vítězové...Upozorňuju všechny, co si mé rozbory čtou, že je to rozebíráno čistě jen z mého pohledu a tak jak tu píseň vnímám já...


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama