Bodymodifikace

18. prosince 2012 v 18:11 | Clamor |  Křik mých myšlenek


Bodymodifikace aneb Proč mě to pořád zaráží??!

Myslím, že lidstvo, ačkoli o sobě prohlašuje, jak tolerantní vůči společnosti je, až do konce věků nepřestane zarážet, urážet, udivovat kreativita jedinců.
K napsání tohoto článku mě inspiroval zejména pracovní kolektiv, zvláště potom šéf.
Nedávno jsem se setkala s jedním článkem o bodymodifikacích. Byl o transsexuální dívce (Roni Lachowicz, Polsko), která si své tělesné modifikace dělala úplně sama, či za spolupráce svého kamaráda). Má nespočet piercingů, split jazyka, tetování v očním bělmu, implantáty na rukou a na čele a plno dalších věcí. Zmiňovala se, že v Polsku se na ni každý díval jako na mimozemšťana. Jak asi každý ví, Polsko je velmi věřící země a podařilo se mi vyslechnout si názor jednoho věřícího člověka na adresu Roni. Tento člověk prohlásil, že Roni je v moci ďábla a že tohle rozhodně není normální. Že ho jednou ten ďábel, co má v sobě, dovede k šílenství a bude ho navádět k sebevraždě a že to ten člověk opravdu jednou udělá.
Toto prohlášení mě opravdu vyvedlo z míry. Někteří lidi nechápou, že zrovna pro ni je to to nejlepší, co mohla v životě udělat. Vždyť jí ty modifikace dělají radost. Určití jedinci v této ušlápnuté společnosti nemají za životní cíl manažerovat nějakou firmu, nosit kravatu a mít dům za miliardy a předhánět se se sousedem, kdo má větší auto či bazén. Popravdě nesnáším tento druh populace. Jsou akorát omezení a bez špetky kreativity či pochopení, empatie chcete-li....
Neříkám, že já bych nějakou bodymodifikaci chtěla, ale rozhodně kvůli tomu neodsuzuju ty lidi, kteří ji mají...a které to udržuje při smyslech.

Psychická bolest vs. Fyzická bolest
Oproti Roni jsem právě nenápadný člověk v davu (žel bohu mé podholy již zarostly), ale i já miluju vyčnívat z davu. Být jiná. A naopak znám to, když na vás na ulici lidi zírají a kroutí nesouhlasně a opovrženě hlavou. Připadáte si potom jako odpad, ale na druhou stranu jste hrdí, že jste lepší než ti lidé, kteří na vás ukazují prstem a šeptají si a potom se ještě dětinsky chichotají.
A myslím si, že urážky a všechno to kolem člověka udeptá víc než to, že si rozřízne jazyk. Protože ten jazyk se jednou zahojí, ale lidská blbost zůstává a nechává jizvy napořád.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Dead_within Dead_within | 15. května 2014 v 21:45 | Reagovat

Můžu jedině souhlasit. Ještě viz psych. a fyz. bolest- často se to propojuje. Znám lidi, kteří psychickou bolest zmírní fyzickou při zdobení- a tak si přidají kérku, skarifikaci, piercing, modifikaci... a to rozvine člověka i duševně...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama