Rozbor textů - Sopor Aeternus 1

19. května 2012 v 21:04 | Clamor |  Sopor Aeternus
Jsem ráda, že mě tohle napadlo. Většinou na internetu koukám, že lidi mají na texty Anny různé názory... Protože často překládám její texty, četla jsem dost rozhovorů a čtu i její zápisky, došla jsem k tomu názoru, že zkusím něco jako je rozbor textů. Tedy sdělit v pár větách o čem texty jsou. Ne všichni jejím textům rozumí.

Začnu u We have a dog to exercise. Má velmi příjemnou, skotačivou melodii, ale text je poněkud pochmurný.

Většina všeho plyne z ,,The body is a prison cell..." Tělo je vězení...Ano, tělo je pro Annu velké vězení. Chcete být někým jiným, ale tělo vám dá už předem sestavená dědičnost DNA. To jak vypadáte, to jaké máte predispozice atd. A jediné, co můžete opravdu měnit je to, po čem toužíte, své vědomosti, prostě to, co je uvnitř (když pominu Anninu vyholenou hlavu, a piercingy...). To jediné, co vám opravdu patří je duše. Všechno ostatní je jen vypůjčené. Jako obnošené šaty, které jste zdědili po několika generacích....

A tato frustrace z nenaplněného vzhledu (být žena, být neutrální) vás po dlouhých depresích žene k myšlenkám na sebevraždu. Ano, vnímavost k tomu, kdo jste a kdo nejste...Loajální přítel, jak ji Anna nazvala v písni....

,,White, fragile porcelain-boy" napovídá, že tyto myšlenky a vnímavost má už od raných let.

Takže tímhle bych skončila. Abych to tedy ještě shrnula, tato píseň pojednává o válce. Na jedné straně stojí XY a na druhé XX (chromozomy) a tím, že si prostě nemůžeme vybrat, s čím se mezi nohama narodíme.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 kirma-lee kirma-lee | Web | 20. května 2012 v 11:02 | Reagovat

Tenhle song jsem si upřímně pustila asi pětkrát a když jsem si potom přečetla tento článek, tak musím souhlasit. Vážně si nevybíráme, s čím se narodíme a jak se narodíme a ostatní se s tím musí smířit. Pak ale může člověk zjistit, že má v sobě uvězněné opačné pohlaví.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama