Jak být Gothic lolita

18. listopadu 2008 v 17:36 | Moonlight
Gothic Lolita je jedním z mnoha Japonských pouličních stylů oblékání, který v poslední době začíná být populárním i v západním světě. Šaty jsou navrženy tak, aby dívka, co je nosí, vypadala jako panenka, sladce a elegantně. Ale za touto módou se skrývá i životní styl. Tento článek není tedy jen o tom, jak se lolitky oblékají, ale taky o tom, jak se chovají.

KROKY
 1. Hoďte za hlavu předsudky a mylné názory, které možná máte! Gothic Lolita móda není nezbytně spjata se stylem "Goth". A neodkazuje se ani na slavný román Lolita od Vladimíra Nabokova - lidé, kteří Lolita styl nosí si rozhodně nemyslí, že je jakkoliv sexuální. Gothic Lolitky jsou jako mladé dívky z viktoriánské doby a chtějí vypadat "roztomile", "krásně" nebo "elegantně" - vůbec ne "sexy".
 2. Kupte si časopis zvaný Gothic & Lolita Bible z Japonského knihkupectví, obchodu s komixy nebo přes internet (pozn. Pet: jdou objednat z Německa na www.neotokyo.de). Tento časopis je skvělým zdrojem pro každého, kdo se o tento módní styl zajímá. Pokud si nemůžete dovolit utratit 300-600,- Kč za jednu z G&L Biblí, navštivte webové stránky s Gothic Lolita módou, abyste zjistili, jak přesně vypadá. Je dobré mít hodně podkladů o tom, jak lolita šaty vypadají, než se začnete takto oblékat.
 3. Investujte do několika nezbytných věcí. A těmi jsou (samozřejmě jich může být víc): bílá a černá halenka, jedna nebo dvě lolita sukně a spodnička. Bombarďáky a podkolenky je dobré mít taktéž. A když už všechno máte, rozšiřte svůj lolita šatník o jiné barvy než jsou černá a bílá. Červená, růžová, světle a tmavě modrá, hnědá nebo vzorky květin jsou nejčastější.
  • Kupte si pár dobrých bot. Pokud jste průměrně vysocí nebo trochu menší, doporučujeme boty s vysokým podpatkem nebo platformy. Pokud jste vysocí, můžete tyto boty nosit taktéž, ale i nízké boty od Mary Jane jsou hezké.
  • Čelenky, obojky, paraplíčka, plyšáci, tašky, šperky, nehty a makeup mohou udělat váš vzhled mnohem krásnějším a zajímavějším. Krajky, volánky, mašle a jiné detaily jsou velmi důležité.
  • Účes je velmi důležitý. Vyzkoušejte, který účes vám nejvíc sluší - a když nic, vždy si můžete koupit paruku! Ofina, lokýnky, dlouhé vlasy nebo copy jsou nejčastější. Nepřirozená barva vlasů není nezbytná (spíše naopak ^_-)
 4. Podívejte se do obchodů jako jsou H&M, Target nebo dokonce TJ Maxx - v těchto známých obchodech můžete najít hezké halenky, sukně a podkolenky a nemusíte platit 6000 kč za značkové šaty z Japonska!
 5. Buťte zdvořilí, milí a všeobecně se chovejte hezky. Dávejte kotníky k sobě, když sedíte a vždy se usmívejte na ostatní. Dívejte se přímo před sebe, když jdete, zlepšuje to vaši figuru.
 6. Pokuste se vypadat přirozeně jak to jen jde. Bledá pleť je ideální ale pokud máte pleť tmavší, taky vypadáte hezky! Pokud máte tmavou pleť, hlavně na ní nenoste bílý prášek, vypadá to příšerně.
 7. Buďte sebejistí! Neurazte se kvůli každé pitomé poznámce a nebuďte z toho smutní. Nedovolte, aby si z vás lidi dělali srandu. Pokud má někdo drzé komentáře, odpovězte s úsměvem nebo toho člověka ignorujte. Rozčilování se není dobrá reakce. Pokud se cítíte nejistí vyjít v lolita šatech na ulici, začněte tak chodit nejdřív v místech, kde není pravděpodobné, že potkáte nějakého známého.
TIPY
 • Časopisy Gothic & Lolita Bible a Gosu Rori obsahují úžasné střihy na lolita šaty pro zkušené i méně zkušené švadlenky, takže pokud umíte šít, měli byste si nějaký koupit!
 • Aspoň malá znalost Japonštiny se hodí, abyste porozuměli různým částem časopisů, webových stránek nebo střihů.
 • Když už se oddáte Gothic Lolita módě, je dobré mít takový i životní styl. Vyzdobte si pokoj/dům starodávným nábytkem, pečte/vařte, choďte na čajové dýchánky a starejte se o všechno, co je hezké.
 • Kluci, kteří se oblékají do Gothic Lolita šatů by se měli snažit vypadat jako dívky; holit si nohy, mít (vkusný) makeup, rtěnku a řasenku - to vše jim přidá na dívčím vzhledu.
 • Podívejte se na film "Kamikaze Girls" - je to zábavná komedie od spisovatele a režiséra jménem Tetsuya Nakashima. Tento film je zároveň "dokumentární snímek" o tom, jak Gothic Lolita vypadá.
VAROVÁNÍ
 • Nepleťte si jinou japonskou pouliční módu se stylem Gothic Lolita. Punk, Decora, Goth a Ganguro NEJSOU Lolita! Budete vypadat jako blbci, když uděláte tuhle chybu!
 • Ujistěte se, že není vidět hodně vaší kůže a že sukně není moc krátká. (Tahle rada neplatí pokud se oblékáte do ero-loli stylu = sexy/erotická lolita)
 • Zvláště kluci, co se oblékají do Gothic Lolita šatů, to budou mít těžké - hodně lidí se jim posmívá
 • Nenoste špinavé staré tenisky ke krásným šatům - zničilo by to celý dojem.
 • Pamatujte - móda je o tom být kreativní a vyjímečný. Můžete (a měli byste) vždy udržovat svou jedinečnost, i když následujete jistý módní styl.

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama