Telepatie

14. října 2008 v 18:45 | Moonlight
Telepatie. Pokud toto čtete, zřejmě víte, nebo tušíte, co to slovo znamená, ale i přesto to zopakují. Spousta lidí si myslí, ze telepatie je přenos myšlenek na dálku. Jenže to není tak úplně ono. A to už ze samotného názvu, který pochází z kombinaci řeckých slov. Tele = daleko a pathos = nemoc, pocit. Jinými slovy telepatie je něco jako přenos na dálku pocitů a ne myšlenek.
Zdánlivě to není velký rozdíl. Ale když to prozkoumáme hlouběji, tak si těch rozdílu všimneme. Kdybych předával své myšlenky nějakému cizinci, který by nemluvil mým jazykem, nerozuměl by jim, protože by byli v jiném jazyku. Teoreticky mohu předávat obrazy. Ale jak porozumí tomu obrazu slepý? Přesto to funguje, takže se jedná o něco jiného. O pocity. Cítím, že se dívám na nějaký předmět a ten pocit předávám někomu jinému. Ten to pak cítí také a mozek mu to pak zobrazí, takže ho také bude vidět.
Teoreticky to může fungovat malinko jinak, ale řek bych, že pro představu fungování telepatie by to mělo stačit.
Existuje ale vůbec telepatie?

Tak schválně, určitě se vám stávalo v rodině, že jste najednou mysleli něco, co myslel i někdo jiný. Nestačí to jako důkaz? A co malé dětí, co neumějí mluvit? Že by nějaká speciální řeč? A kdo by je jí naučil? Že by v genech? Nebo jsou ještě spousty příběhu, které to potvrdí. Dokonce i hmyz. Jak cítí, že ho chcete ohrozit? Instinkt? A co přesně je ten Instinkt? Není to také pocit? Když to vše dáte dohromady, pak by to jako důkaz mělo stačit, a když ne, tak si najděte něco navíc. Stačí jen hledat.
Tak předpokládám, že už věříte v existencí telepatie. Příklady výše jsou ale bud spontánní telepatii, nebo se nás moc netýkají. Asi by bylo užitečnější, kdybychom to uměli sami a kdykoli to budeme potřebovat. Naučit se to dá, ale jako každé učeni nepřichází najednou. Chce to cvičit a cvičit. A hlavně věřit, že existuje.
Jak ale cvičit?
Níže je jeden ze způsobu. Neříkám, že je jediný a ani že je nejlepší. Prostě to je to jeden ze způsobu. Budete k tomu ale potřebovat někoho navíc.
Cvičení je takové, že jeden člověk (vysílač) se dívá na kartu a koncentruje se na ní. Snaží se to "předat" jinému. Příjemce dělá nějakou poznámku a zkouší se to vše s novou kartou. Když se to vše skončí, oba ověří jak jim to šlo. Pak si vymění role.
Po třech, čtyřech takových cvicích, jsou lidé většinou natolik unavení, že je lepší s telepatií na nějakou dobu přestat. Někteří lidé jsou lepší přijímače a jiné odesílače- vysílače.
Nemusíte vůbec sedět přímo před sebou. Můžete se domluvit, že v tolik a tolik hodin bude jeden z vás odesílat, a ten druhý bude přijímat úplně někde jinde. Pak se můžete nějak vyměnit své názory.
Co se tyče Zenerových karet , taky je nemusíte používat. Pro některé lidí je jednodušší přijímat, nebo odesílat barvy. Pokud máte dobrou imaginaci, můžete zkusit právě tuto možnost, nebo někde sehnat nějaké barvy. Nejlepší je základních sedm. Také není pro začátek dobrá barva černá.
A teď uvedu pár rad, kterých byste se měli držet.
  1. Nehádejte, co by vysílač mohl "předávat".
  2. Nechte své myšlenky bloudit pokud možno zcela volně.
  3. Jakmile uvidíte nějaké obrazy, nezapuzujte je, jako nápady své vlastní mysli.
  4. Poohlížejte se po myšlenkách, které přichází odnikud - hlavně po těch, které se objevují náhle.
  5. Pokud děláte poznámky, tak svá pozorování popisujte do nejmenších detailů, ale nic nezveličujte a nic si nevymýšlejte.
  6. Nezoufejte, když žádné obrazy nepřejměte nebo když nebudou přesné. Snažte se dál a nakonec to dokážete.

ZDROJ:http://astral.unas.cz/
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama